harfa-harryson
samzbudujrower

tylko teraz okazje czekają na ciebie!

Bikefitting to dobór i dopasowanie roweru do użytkownika.
Prawidłowo ustawiona pozycja w rowerze nie tylko wpływa na osiągane wyniki, jak w przypadku zawodników, ale też przeciwdziała wszelkiego rodzaju urazom i kontuzjom. Na prawidłowe ustawienie pozycji składa się wiele elementów takich jak: dobór ramy, kierownicy, wspornika, ustawienie wysokości „kokpitu”, itp. Pod uwagę należy wziąć również wiek, sylwetkę, długość stopy czy stopień zaawansowania jazdy kolarza. Sam pomiar i wygenerowanie danych przez program komputerowy w wielu przypadkach opatrzony jest błędem, dlatego też biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania należy doprecyzować ustawioną pozycję tak, aby była prawidłowa. Tylko w ten sposób osiągniemy kompromis między sportową sylwetką i aerodynamiką, a komfortem jazdy i efektywnym cyklem pedałowania.

Po wyczerpaniu wszelkich możliwości ustawień pozycji w rowerze, dodatkową barierą może okazać się nie w pełni sprawne ciało kolarza, które może być przeszkodą w zoptymalizowaniu ustawianej pozycji. Mowa tu np. o zaległościach w treningu ogólnorozwojowym czy też stanach pochorobowych.

Proces ustawienia pozycji:

Ponadto, przed ustawieniem pozycji sprawdzamy prawidłową szerokość kierownicy, odpowiednią długość korb i wielkość tarcz oraz prawidłową wielkość ramy.

Po ustawieniu pozycji każdy klient powinien otrzymać informacje na temat: mycia i konserwacji roweru; ilości pompowanego powietrza względem swojej wagi w zależności od tego czy nawierzchnia jest sucha, czy mokra; wyposażenia niezbędnego podczas treningu.

Koszt przeprowadzonego Bikefittingu wynosi 360zł.

Przy zakupie roweru na stronie samzbudujrower.pl w sieci naszych sklepów Bikefitting GRATIS!


logo